RSS feed for Brian

Brian has logged 406 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Meu Passado me Condena

Meu Passado me Condena

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mud

Mud

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Brave One

The Brave One

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hours

Hours

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Safe

Safe

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Paranormal Activity: Tokyo Night

Paranormal Activity: Tokyo Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★½
Edit this entry  
20
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mr. Morgan's Last Love

Mr. Morgan's Last Love

2013
×
Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Big Year

The Big Year

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
X2

X2

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Death Note Relight 1: Visions of a God

Death Note Relight 1: Visions of a God

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adventureland

Adventureland

2009
×
Edit this entry  
03
The Legend of Bagger Vance

The Legend of Bagger Vance

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
Edit this entry  
02
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
After Earth

After Earth

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
Edit this entry