Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Creed III

Creed III

2023
×
★★½
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
THE FIRST SLAM DUNK

THE FIRST SLAM DUNK

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Menu

The Menu

2022
×
★½
Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Edit this entry  
30
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry