• Greenland

    ★★★★

  • Be Water

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Robin Hood

    ½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Rampage

    ★★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • The Men Who Built America: Frontiersmen

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Death Wish

    ★★★

  • The Hurricane Heist

    ★★★★★

  • Mute

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Geostorm

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

    ★½

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • American Made

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Mummy

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Becoming Bond

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Wind River

    ★★★★★

  • Jim Gaffigan: Cinco

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • The Accountant

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • The Void

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★½