Sort by

Brian has logged 33 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Towards Tenderness

Towards Tenderness

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Rituals

Rituals

1977
×
★★★
Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
White Hunter, Black Heart

White Hunter, Black Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
Edit this entry  
20
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hannie Caulder

Hannie Caulder

1971
×
★★½
Edit this entry  
17
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ticks

Ticks

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Out

Inside Out

1991
×
Read the review Edit this entry  
07
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toute une nuit

Toute une nuit

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Indignation

Indignation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry