RSS feed for Brian
  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

  • The AGFA Horror Trailer Show

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Hell on the Border

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Mister America

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • VHYes

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • VFW

    ★★★★

  • Western Stars

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Long Walk

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Mr. Jimmy

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Culture Shock

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Bliss

    ★★

  • After Midnight

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★