• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Downhill

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Midway

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The King

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Then Came You

    ★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Dog Days

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • The Darkest Minds

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Candy Jar

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Every Day

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½