Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Gravedancers

The Gravedancers

2006
×
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★
Edit this entry  
13
Downhill

Downhill

2020
×
Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Call

The Call

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Pixels

Pixels

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry