bree has logged 77 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★½
Edit this entry  
14
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
For Keeps

For Keeps

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
LOL

LOL

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★
Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry