• Watergate: High Crimes in the White House

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Adele One Night Only

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Islander

  • Anita

    ★★★½

  • Records

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • Yakuza Princess

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★★★

  • Love in the Time of Corona

  • Three Songs for Benazir

    ★★★½

  • Tracing Her Shadow

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • The Stendhal Syndrome or My Dinner with Turhan Bey

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Showgirls of Pakistan

    ★★★½

  • Agatha and the Midnight Murders

    ★★★

  • The Oratorio

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Hidden

  • Bandar Band

    ★★★½

  • One Night in Bangkok

    ★★

  • Last Year in Dachau

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★★

  • Anna/Nana/Nana/Anna

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Fantastic

  • McCarthy

    ★★★½

  • In Search of Dracula with Mark Gatiss

    ★★★½

  • The Stain

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Agatha and the Curse of Ishtar

    ★★★½

  • Holiday Rush

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Going Attractions: The Definitive Story of the Movie Palace

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Khun Phaen Begins

    ★★★

  • Baseball Girl

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Country Music

    ★★★★

  • Jade Dynasty

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Ozu & Noda

  • Hitsville: The Making of Motown

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Shanghai Fortress

    ★★★

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★★

  • EXIT

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Inside The Secret World of Incels

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★½

  • Daughter of the Wolf

    ★★½