Sort by

BrianNaas has logged 571 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wicked Priest

Wicked Priest

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Householder

The Householder

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wheel of Life

The Wheel of Life

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pied Piper

The Pied Piper

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fantasy of Deer Warrior

The Fantasy of Deer Warrior

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sex Is Zero

Sex Is Zero

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
BaadAsssss Cinema

BaadAsssss Cinema

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great St. Trinian's Train Robbery

The Great St. Trinian's Train Robbery

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vengeance of the Phoenix Sisters

Vengeance of the Phoenix Sisters

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jivin' in Bebop

Jivin' in Bebop

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A History of Horror

A History of Horror

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oliver Twist

Oliver Twist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Phantom Killer

The Phantom Killer

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Up Goes Maisie

Up Goes Maisie

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Pure Hell of St. Trinian's

The Pure Hell of St. Trinian's

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Purity of Vengeance

The Purity of Vengeance

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Time Gambling Boss

Big Time Gambling Boss

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pictures of the Old World

Pictures of the Old World

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Conspiracy of Faith

A Conspiracy of Faith

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pygmy Island

Pygmy Island

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Absent One

The Absent One

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Keeper of Lost Causes

The Keeper of Lost Causes

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Horror Europa with Mark Gatiss

Horror Europa with Mark Gatiss

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pushing Hands

Pushing Hands

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Swing Shift Maisie

Swing Shift Maisie

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Martin Chuzzlewit

Martin Chuzzlewit

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Came to Dinner

The Man Who Came to Dinner

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holy Matrimony

Holy Matrimony

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marple: Greenshaw's Folly

Marple: Greenshaw's Folly

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Molly and Me

Molly and Me

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Meet the Wildcat

Meet the Wildcat

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Deep in the Heart of Texas

Deep in the Heart of Texas

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sing Cowboy Sing

Sing Cowboy Sing

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marie Antoinette

Marie Antoinette

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marie-Antoinette Queen of France

Marie-Antoinette Queen of France

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Oratorio

The Oratorio

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The House of Hanging

The House of Hanging

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Travels of Hibari and Chiemi

Travels of Hibari and Chiemi

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blindman

Blindman

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Mean

Get Mean

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silent Stranger

The Silent Stranger

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hidden

Hidden

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Hammer the Toff

Hammer the Toff

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Salute the Toff

Salute the Toff

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trail of the Yukon

Trail of the Yukon

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry