RSS feed for Brian
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Floyd Norman: An Animated Life

Floyd Norman: An Animated Life

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Man Up

Man Up

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Becoming Warren Buffett

Becoming Warren Buffett

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry