Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
San Andreas

San Andreas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Point Break

Point Break

1991
×
★★
Edit this entry  
20
Orphan

Orphan

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bring It On Again

Bring It On Again

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw

Saw

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Doll's House

A Doll's House

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
The Vanished

The Vanished

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Little Christmas Charm

A Little Christmas Charm

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Meet Me at Christmas

Meet Me at Christmas

2020
×
½
Edit this entry  
19
USS Christmas

USS Christmas

2020
×
½
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I See You

I See You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Me Before You

Me Before You

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry