• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Turning Red

  • Kimi

  • Heartbeast

  • Jackass Forever

  • Moonfall

    ★★★★★

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Tender Bar

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • The Lost Daughter

  • Vacation Friends

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Benedetta

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

  • Army of the Dead

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

  • Zack Snyder's Justice League

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Malcolm & Marie

  • Music

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Wonder Woman 1984

  • Murder on Middle Beach

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • Shadow in the Cloud

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

  • Artemis Fowl

  • The Wrong Missy

    ★★★★★

  • Mulan

  • Bloodshot

    ★★★★★

  • The Invisible Man

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bad Boys for Life

    ★★★★★

  • Dolittle

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

  • The Good Liar

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • In the Shadow of the Moon

  • Between Two Ferns: The Movie

  • National Theatre Live: Fleabag

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Haunt

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Airplane Mode

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • 1BR

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar