Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Edit this entry  
25
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry