• Burn the Witch

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★½

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • City of Salt

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Spree

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

  • The Forest of Love

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • AI

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★½

  • Joker

    ★½

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • School Spirit

    ★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Crawl

    ★★½

  • With a Breath.

  • Anima

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Farewell Song

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Come to Daddy

    ½

  • I Trapped the Devil

    ★½

  • Shazam!

    ★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★½

  • Stuber

    ★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • How to Be Alone

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Samurai Marathon

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw