BrianTsao has logged 23 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Wonder

Wonder

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★½
Edit this entry  
16
Take Care of My Cat

Take Care of My Cat

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Sleepless Nights Stories

Sleepless Nights Stories

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry