Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Edit this entry  
06
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sing 2

Sing 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
BELLE

BELLE

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Days

Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Life of Crime: 1984-2020

Life of Crime: 1984-2020

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Killing of Kenneth Chamberlain

The Killing of Kenneth Chamberlain

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
JFK Revisited: Through The Looking Glass

JFK Revisited: Through The Looking Glass

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Jockey

Jockey

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Inheritance

The Inheritance

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Legend

Legend

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry