Brian has logged 17 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the Way

All the Way

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Search Party

Search Party

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
What We Become

What We Become

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bite

Bite

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Regression

Regression

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry