Sort by

Brian has logged 20 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★½
Edit this entry