Brian has logged 352 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Hour of Lead

Hour of Lead

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
Edit this entry  
08
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★
Edit this entry  
16
Claudine

Claudine

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Make Up

Make Up

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Driveways

Driveways

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Premature

Premature

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Surrogate

The Surrogate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Triggered

Triggered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry