Brian has logged 324 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Velvet Queen

The Velvet Queen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★
Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Edit this entry  
06
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sing 2

Sing 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Days

Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Life of Crime: 1984-2020

Life of Crime: 1984-2020

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry