Brian has logged 35 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Homeroom

Homeroom

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wanting Mare

The Wanting Mare

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Mayday

Mayday

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Mass

Mass

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Knocking

Knocking

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
At the Ready

At the Ready

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Palmer

Palmer

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Land

Land

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Supernova

Supernova

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Hunted

Hunted

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Tiger

Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry