Sort by

brianwcollins has logged 29 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Plague of the Zombies

The Plague of the Zombies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Darkness Rising

Darkness Rising

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Serenity

Serenity

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hoarder

The Hoarder

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Screamers

Screamers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Laugh

The Last Laugh

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
8MM

8MM

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dry Blood

Dry Blood

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Obsession

Obsession

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inside

Inside

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
LEGO DC Super Heroes - Aquaman: Rage Of Atlantis

LEGO DC Super Heroes - Aquaman: Rage Of Atlantis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry