Sort by

brianwcollins has logged 24 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quatermass 2

Quatermass 2

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Redcon-1

Redcon-1

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Caddyshack II

Caddyshack II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
White Chamber

White Chamber

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry