• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • The 355

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • F9

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • First Cow

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Miss Sloane

    ★½

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Chi-Raq

    ★★★★

  • Ricki and the Flash

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★★½

  • Furious 7

    ★★★½

  • Insurgent

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • The End of the Tour

    ★★

  • Selma

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • 22 Jump Street

  • Edge of Tomorrow

  • Two Days, One Night

    ★★★★★

  • Maps to the Stars

    ★★★

  • The Rover

    ★½

  • How to Train Your Dragon 2

  • X-Men: Days of Future Past