• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Code 8

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Howard

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Fauve

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • The Party

    ★★★½

  • The BFG

    ★★½

  • Divines

    ★★★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Night Manager

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • A Man Called Ove

    ★★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Requirements to Be a Normal Person

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Dudes Being Dudes in Wine Country

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Still Alice

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★★

  • The Devil's Double

    ★★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★★½

  • Get Smart

    ★★½

  • Hunger

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • The Da Vinci Code

    ★★

  • A History of Violence

    ★★★½

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★