• Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • High Life

    ★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Personal Shopper

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★½

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★★

  • Hoodwinked!

    ★★★★★