bridget has logged 17 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Victor in Paradise

Victor in Paradise

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry