• Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Vadim on a Walk

  • The Girl and the Spider

    ★★★½

  • A Present Light

  • Your Street

  • Taste

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Tenet

  • Strasbourg 1518

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★½

  • Dry Wind

  • The Last City

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • No Hard Feelings

  • Undine

    ★★★★

  • Encounters

    ★★½

  • Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

    ★★★½

  • One of These Days

  • Minyan

    ★★★★

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★½

  • Maggie's Farm

  • Lost Girls

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Cats

  • Little Women

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Das perfekte Geheimnis

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Twilight's Kiss

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

  • AI

    ½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Babyteeth

  • Martin Eden

  • The King

    ★★★

  • Joker

  • Seberg

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Pelican Blood

    ★★★★

  • Wilcox

    ★★★½

  • A Voluntary Year

    ★★★½