Marco has logged 31 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
M

M

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
29
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Shadows

In the Shadows

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Braindead

Braindead

1992
×
Edit this entry  
26
Longing

Longing

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
24
People on Sunday

People on Sunday

1930
×
Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
20
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Gasman

Gasman

1998
×
Edit this entry  
12
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
Edit this entry  
06
Die andere Farbe

Die andere Farbe

×
Edit this entry  
04
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
03
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wilcox

Wilcox

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dark Suns

Dark Suns

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Beats

Beats

2019
×
Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
01
Endless Night

Endless Night

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Mosaic Portrait

Mosaic Portrait

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Winter's Night

Winter's Night

2018
×
★★★
Edit this entry