• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Ride or Die

  • Deadly Illusions

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • A Modern Farewell

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Night Clerk

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Sergio

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Fidelity

  • Playmobil: The Movie

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Wine Country

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Someone Great

    ★★★