Sort by

brifilms has logged 119 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Up, Up, and Away

Up, Up, and Away

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Horse Sense

Horse Sense

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pitfall

Pitfall

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cookie Num Num

Cookie Num Num

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dancing with the Cars

Dancing with the Cars

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dory Finding

Dory Finding

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Unparalleled Parking

Unparalleled Parking

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tune

The Tune

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dreams

Dreams

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pop Culture Kid Movie

The Pop Culture Kid Movie

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thirteenth Year

The Thirteenth Year

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry