Sort by

brifilms has logged 124 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Man with Two Brains

The Man with Two Brains

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Frankenstein

Frankenstein

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rodan

Rodan

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Laserblast

Laserblast

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tapped

Tapped

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Boy: A Profile of Steven Prince

American Boy: A Profile of Steven Prince

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Angels in the Outfield

Angels in the Outfield

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nasty Girl

The Nasty Girl

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Pink Suds

Pink Suds

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pink S.W.A.T.

Pink S.W.A.T.

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pink Arcade

Pink Arcade

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pink Bananas

Pink Bananas

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interiors

Interiors

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Werewolf Cop

Werewolf Cop

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Collective

Collective

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fatty and Mabel’s Simple Life

Fatty and Mabel’s Simple Life

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★
Read the review Edit this entry