• Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★

  • The Courier

    ★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★½

  • I'm Gonna Make You Love Me

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Undercover Brother 2

    ★½

  • The Little Mermaid Live!

  • Affurmative Action

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★½

  • No Time Like Christmas

    ★★

  • Countdown

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Trevor and the Virgin 2

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Jexi

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Saria

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Daddio

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • K-12

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Falling Inn Love

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Float

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Sextuplets

    ★½

  • Cat in the Wall

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★½

  • School Spirit

    ★★

  • Full Force

    ★★★½

  • All the Freckles in the World

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★