• Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★½

  • Bad Travelling

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • The Pentaverate

    ★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Sing 2

  • Encanto

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Zog and the Flying Doctors

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Tenet

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • The Luminaries

    ★★★½

  • Quiz

  • The Hunt

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Mulan

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • The Snail and the Whale

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Andy Murray: Resurfacing

  • Noelle

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★