Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Consequences of Love

The Consequences of Love

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antz

Antz

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Predators

Predators

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Men at Work

Men at Work

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fortress

The Fortress

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Travelling

Bad Travelling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Race

Death Race

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Harder They Fall

The Harder They Fall

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry