• ‎7 Hours To Fall in Love‎

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Little

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Close Enemies

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Patrick Melrose

    ★★★

  • Book Club

    ★★★½

  • Overboard

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Sherlock Gnomes

    ★★½

  • Rolling to You

    ★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★½

  • Sono tornato

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Fabrizio De André: Principe libero

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Lorello e Brunello

    ★★★★

  • La casa di famiglia

    ★★½

  • Howards End

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Finding Your Feet

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Downsizing

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • American Made

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • The Circle

    ★★

  • Gifted

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Get Out

  • The Big Sick

    ★★★★

  • La educación del Rey

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • The Fury of a Patient Man

    ★★★

  • Sully

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Loving

    ★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★½