Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
‎7 Hours To Fall in Love‎

‎7 Hours To Fall in Love‎

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gloria

Gloria

1980
×
★★½
Edit this entry  
16
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
RTT

RTT

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Pride and Glory

Pride and Glory

2008
×
★★
Edit this entry  
20
Better Living Through Chemistry

Better Living Through Chemistry

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Fascists on Mars

Fascists on Mars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Greenery Will Bloom Again

Greenery Will Bloom Again

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★
Edit this entry  
19
Giovanna's Father

Giovanna's Father

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Little

Little

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lorello e Brunello

Lorello e Brunello

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Looking for Eric

Looking for Eric

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Valzer

Valzer

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Melinda and Melinda

Melinda and Melinda

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Finding Your Feet

Finding Your Feet

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Finding Your Feet

Finding Your Feet

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★
Edit this entry  
02
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Look at Me

Look at Me

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Overboard

Overboard

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Rolling to You

Rolling to You

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★½
Edit this entry