• Blood Red Sky

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • False Positive

  • Luca

    ★★½

  • Awake

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Deadly Illusions

    ★½

  • Moxie

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The 2nd

    ½

  • The Owners

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • The Assistant

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 7500

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★½