• The House In Between: Part 2

    ★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Jurassic Tale

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • The Blackwell Ghost 6

    ★★★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • SHC: Freak Accident

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Contractor

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Outwaters

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Blacklight

    ★★

  • I Want You Back

    ★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★

  • Master

    ★★★

  • The Runner

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Ray Donovan: The Movie

    ★★

  • Brazen

    ★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • True Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • A House on the Bayou

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Dwellers

    ★★

  • Antlers

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Malibu Horror Story

    ★★★★

  • The Manor

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Black as Night

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Intrusion

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dashcam

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★