briianabink has logged 59 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Relic

The Relic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Return of the Killer Tomatoes!

Return of the Killer Tomatoes!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Timeline

Timeline

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Necropolis

Necropolis

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Images

Images

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bats

Bats

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dolly Parton's Heartstrings

Dolly Parton's Heartstrings

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Curse of Aurore

Curse of Aurore

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gothika

Gothika

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guest

Guest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beyond

The Beyond

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Golem

The Golem

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hell Baby

Hell Baby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cult

Cult

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry