RSS feed for Mickey J.

Mickey J. has logged 471 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fuga en la noche

Fuga en la noche

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Riot Girls

Riot Girls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Purge

The Purge

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pure as Snow

Pure as Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thirtysomething, Single and Awesome

Thirtysomething, Single and Awesome

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready to Mingle

Ready to Mingle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Andy

Andy

2017
×
Edit this entry  
30
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rachels

The Rachels

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Erotikón

Erotikón

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Historias violentas

Historias violentas

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guns And Guts

Guns And Guts

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinco de Mayo: La Batalla

Cinco de Mayo: La Batalla

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Luz

Luz

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Tod@s Caen

Tod@s Caen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Walrus Yes: The Making of Tusk

Walrus Yes: The Making of Tusk

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Death Rider

The Death Rider

1980
×
★★★
Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry