Brinkwood has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
12
War and Peace, Part I: Andrei Bolkonsky

War and Peace, Part I: Andrei Bolkonsky

1965
×
Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
Edit this entry  
10
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
Edit this entry  
03
Red River

Red River

1948
×
Edit this entry  
03
Portrait of Jennie

Portrait of Jennie

1948
×
Edit this entry  
29
Don Quixote

Don Quixote

1957
×
Edit this entry  
28
Becket

Becket

1964
×
Edit this entry  
14
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
Edit this entry  
14
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★
Edit this entry  
24
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
22
La Morte rouge (Soliloquio)

La Morte rouge (Soliloquio)

2006
×
Edit this entry  
21
Wagon Master

Wagon Master

1950
×
Edit this entry  
20
El sur

El sur

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
Edit this entry  
11
The Civil War on Drugs

The Civil War on Drugs

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Legend of the Galactic Heroes: Overture to a New War

Legend of the Galactic Heroes: Overture to a New War

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Legend of the Galactic Heroes: My Conquest Is the Sea of Stars

Legend of the Galactic Heroes: My Conquest Is the Sea of Stars

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
Edit this entry  
07
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Edit this entry  
24
Man of the West

Man of the West

1958
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paddington 3

Paddington 3

×
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Le Notti Bianche

Le Notti Bianche

1957
×
Edit this entry