• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • All the Old Knives

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Weekend Away

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Master

    ★★★½

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Four Lives

    ★★★½

  • The Tourist

    ★★★

  • Stay Close

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★★

  • The Whole Truth

    ★½

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Tower

    ★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • 13 Minutes

    ★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★

  • Hypnotic

    ★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Intrusion

    ★★★

  • Help

    ★★★★

  • My Son

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Prey

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • Vigil

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Aftermath

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★★