Sort by

Bryan has logged 584 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Tower

The Tower

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Railway Children

The Railway Children

1970
×
★★★★
Edit this entry  
30
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
28
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★
Edit this entry  
27
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Body Cam

Body Cam

2020
×
★½
Edit this entry  
17
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Gasping

Gasping

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Accused

The Accused

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sea of Lies

Sea of Lies

2018
×
½
Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry