Sort by

Brittany has logged 45 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lyle

Lyle

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
City Lights

City Lights

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry