Sort by
  • Don't Worry Darling

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Boiling Point

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★