Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
Edit this entry  
19
Manhunter

Manhunter

1986
×
Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Read prior review Edit this entry  
18
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Argo

Argo

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Collateral

Collateral

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
The Goonies

The Goonies

1985
×
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
Edit this entry  
28
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
15
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Nerve

Nerve

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry