Sort by

brittany has logged 300 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★
Edit this entry  
28
The Orheim Company

The Orheim Company

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kiss Me You Fucking Moron

Kiss Me You Fucking Moron

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
23
Antigone at the Barbican

Antigone at the Barbican

2015
×
Edit this entry  
23
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★½
Edit this entry  
10
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Stockholm, Pennsylvania

Stockholm, Pennsylvania

2015
×
★★
Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Death Defying Acts

Death Defying Acts

2007
×
★★
Edit this entry  
03
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Candy

Candy

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
½
Edit this entry  
26
The City of Your Final Destination

The City of Your Final Destination

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry