Sort by

brittany has logged 27 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
C'est la vie!

C'est la vie!

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diving

Diving

2017
×
★★
Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Euphoria

Euphoria

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry